Kültür - Sanat

2018 Yaz Sergi Programı İstanbul

2018 yaz sergi programı İstanbulluları bu yaz mest edecek! Soyut çalışmalardan hayali imgelere, yaşamın kaynağından tarihin tozlu raflarından çıkan eserlerine kadar birçok zevke hitap eden sergiler görülmeye değer! Sanata doyacağımız bir yaz bizleri bekliyor. Detaylar haberimizde!

2018 yaz sergi programı İstanbulluları bu yaz mest edecek!

1- Arter, İstanbul

Can Aytekin’in kişisel sergisi olan Boş Ev 15 Temmuz 2018 tarihine kadar sizleri bekliyor. Sanatçının Boş Ev sergisinde, mimari ve resim arasındaki ilişkiler, yapı ve nesne formlarından oluşan tuvaller, çeşitli desen, yazı ve motif çalışmaları ve 3D yapıtlar yer alıyor.

İstanbul 2018 Yaz Sergi Programı

2- SALT, İstanbul

22 Temmuz 2018 tarihine kadar görülebilecek olan ve Aydan Murtezaoğlu ile Bülent Şangar’ın eserlerinden oluşan sergide, Türkiye’deki değişimi irdeleyen eserler, hızlı tüketim ürünleri ve geçmiş yıllara mercek tutan çalışmalar yer alıyor. Devamlılık Hatası isimli sergi görülmeye değer.

3- Karbon Gallery, İstanbul

İstanbul, Karbon Gallery’de 3 Ağustos 2018 tarihine kadar açık olacak sanatçı Akın Ekici’nin sergisi REM, yaşamın özü olan karbon elementinden esinlenerek oluşmuş bir sergi. 20 eserin bir arada bulunduğu sergi, Akın Ekici’nin rüyalarından yola çıkarak gördüğü renkli desenler ve imgelerden ilham almasıyla siz sanatseverlerle buluşuyor.

4- Çağla Cabaoğlu Gallery – 42 Maslak Art!SPACE , İstanbul

Çağla Cabaoğlu Gallery’de 1 Ağustos tarihine kadar izlenebilecek olan Fotomorfoz ve Aydınlatan Heykeller Vol. II sergisi, nesnelerin ışıkla etkileşimi ve bu etkileşimle farklıbir boyut kazanmalarını konu ediniyor. Sanatçı Şenol Altun’un kişisel sergisi olan Fotomorfoz ve Aydınlatan Heykeller Vol. II, hava karardığında ışık kaynağı olabilen eserlerle fazlasıyla dikkat çekici bir hale geliyor.

İstanbul 2018 Yaz Sergi Programı

5- Karbon Gallery, İstanbul

Yine Karbon Gallery’de izleyebileceğiniz bir sergi daha. Düş Kapanı ismindeki karma sergi, 4 sanatçının eserlerinden oluşuyor. Sigmund Freud’un sözü olan, “Rüyalarımızı unuturuz; çünkü bizim bastırdığımız istek ve dürtülerimizi içerir, bilincimizde onları hatırlamak istemeyiz.” sanatçıların çıkış noktası. Bu sözden yola çıkarak oluşturulan ve bilinçaltından yola çıkarak oluşturulan bu sergi 3 Ağustos 2018 tarihine kadar izlenebilecek.

6- Borusan Contemporary, İstanbul

Borusan’da görülebilecek muhteşem sergilerden biri olan Esir, Mika Tajima’nın akustik veri, soyut kompozisyon, tekstil dokumalar, basınçlı havanın kullanıldığı eserleri izleyicilere farklı hisleri yaşatıyor olacak. 19 Ağustos 2018 tarihine kadar açık olan sergi New Museum işbirliği ile sergileniyor.

7- Pera Müzesi, İstanbul

Pera Müzesi’nde geçmişe gitmeye ne dersiniz? Buram buram nostalji kokan, İstanbul’da Deniz Sefası – Deniz Hamamından Plaja Nostalji sergisinde geçmişe ait fotoğraflar, dergiler, kitaplar ve karikatürler bulunuyor. Osmanlı zamanında denizde yüzmenin yasak olması, Rus savaşından ülkemize kaçan Beyaz Rusların plaj alışkanlıkları, 70’li yıllara kadar benimsenen plaj kültürünü ön plana çıkaran sergi mutlaka görülmeli. Sergi 26 Ağustos tarihine kadar açık.

8- İstanbul Fransız Kültür Merkezi, İstanbul

İstanbul Fransız Kültür Merkezi’nde 7 Eylül 2018 tarihine kadar açık olan ve fotoğrafçı Julien Aksoy’un objektifine yansıyan karelerin, simgesel şehre yeni bir bakış açısı getiriyor olmasını izleyeceğiz. Denge/Sizlik/Ler adını taşıyan sergide Paris başrolde! 2018 yaz sergi programı arasında yer alan bu sergi kaçmaz!

İstanbul 2018 Yaz Sergi Programı

9- Borusan Contemporary, İstanbul

85 yılında aramızdan ayrılan usta şair ve ressam Metin Eloğlu’na ithafen oluşturulan Alacakaranlık, erken dönem soyut eserlere doyacağınız bir sergi. 19 Ağustos 2018’e kadar görebileceğiniz Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndaki eserler görülmeye değer.

İstanbul 2018 Yaz Sergi Programı

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu