Hayata Dair

2018 Düğün Pastası Trendleri

2018’de her şeyde olduğu gibi düğün pastası trendleri de belirlendi. Birçok pastanın bir araya geldiği, ince ve uzun ya da katlı pastalar 2018’in favorileri! Peki 2018 düğün pastası trendleri arasında neler var gelin hep birlikte göz atalım…

2018’de her şeyde olduğu gibi düğün pastası trendleri de belirlendi. Birçok pastanın bir araya geldiği, ince ve uzun ya da katlı pastalar 2018’in favorileri!

2018 Düğün Pastası Trendleri

Birçok pastanın bir araya geldiği, ince ve uzun ya da katlı pastalar 2018’in favorileri demiştik. Saflığın simgesi olan beyaz, yine bu sene en çok tercih edilen düğün pastalarının başında geliyor olacak. Düğün sezonunun açılmasıyla birlikte hummalı bir araştırma içine giren düğün sahipleri, 2018 düğün pastası trendlerini de gözardı etmiyor.

2018 düğün pastası trendleri arasında yer alan bir diğer detay da “İtalyan Pasta” olarak adlandırılan yatay, vanilya ve kremaların yanı sıra frambuaz, çilek, ahududu gibi meyvelerle süslenen düğün pastası. Günümüzde birçok gelin ve damat adayı boylarını aşan yüksek ve katlı pastalar yerine bu tarz İtalyan pastalarını tercih ediyor.

Düğün pastası seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle dikkat edilmesi gereken şey, o gün verilecek menü. Seçtiğiniz menü hafif yiyeceklerden oluşuyorsa daha şekerli ya da tatlı bir pasta tercih edebileceğiniz gibi, ağır yemeklerden oluşan bir menü seçtiyseniz de daha hafif bir pasta tercih etmelisiniz.

Düğün pastası seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta mevsim… Mevsime göre seçeceğiniz pasta, uzun zamandır hayalini kurduğunuz ve aylarca hazırlıklarını yaptığınız bu özel günde sizi hüsrana uğratmamış olacak. Örnek vermek gerekirse; yaz düğünü yapıyorsanız seçeceğiniz pasta içeriği bol meyveli ve şeker hamurlu olmamalıdır. Çünkü havanın sıcaklığı ile iyice nemlenen meyveler, şeker hamuruna tesir edecek, pastayı görsel anlamda olumsuz etkileyecektir.

Burada önemli olan bir diğer faktör ise, pastanın hangi koşullarda servis edileceği ve servis edilene kadar düğün pastanızın hangi koşullarda saklanacağıdır. Düğün gününüzde pastanızın size gol atmasını istemiyorsanız bu konuda detaylıca araştırma ve plan yapmanızı öneriyoruz.

2018 Düğün Pastası Trendleri

Düğün pastanızı seçerken dikkat edeceğiniz bir diğer önemli hususa sıra geldi… Pastanızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden birkaçı düğününüzün teması, dekoru, renkleridir… Modadan makyaja, hayatın her alanında/anında olduğu gibi düğün pastalarında da bu yıl geçmişe geri dönüş trendi revaçta. Özellikle 80’li yılların esintisini bol bol hissettiğimiz bu sene, düğün pastanızda o yılların nostaljik detaylarını kullanabilirsiniz.

Sizi Düğün Gününe Hazırlayacak Öneriler İçin Tıklayın.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Herşeyi seçtik bi pastamız eksikti. Onun bile modası varmış yahu. Dikkat etmemiz gereken şeylerin sayısı artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu