Müzik - Festival

2. Uluslararası Antalya Akra Caz Festivali Haziran’da Başlıyor!

Caz müziğin en ünlü isimlerini bir araya getiren Antalya Akra Caz Festivali tarihi belli oldu. Bu yıl Haziran ayında gerçekleşecek olan festivalin 2. si düzenleniyor.

2. Uluslararası Antalya Akra Caz Festivali Haziran’da Başlıyor!

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan festival biletleri satışa çıktı. Modern ve klasik caz müziğinin yanı sıra; bu müziği soul, rock, latin, elektronik ve funk tarzlarıyla harmanlayan dünyaca ünlü isimlerin katılacağı festival, 19-29 Haziran 2019 tarihleri arasında Akra Hotels’de düzenlenecek.

Festival programı ise şu şekilde;

Festival’in açılışını Akra Jazz Band ve Şallıel Kardeşler yapacak. Ardından geleneksel İspanyol ve Latin müziği temalarını kendine özgü bir şekilde birleştiren Monica Molina konseriyle devam edecek.

Ardından Kübalı Caz piyanisti Roberto Fonseca’yı “Havana Gecesi” ile sahnede göreceğiz. Yine aynı gün Türkiye’nin en iyi caz vokallerinden Ece Göksu Quartet’i ile birlikte sahne alacak.

Soul ve rhtyhm’n, blues müziğe yenilikçi bir tarzda yorum katan Iyeoka, festivalde sahne alacak olan bir diğer isim. Iyeoka konseri öncesinde Amerikan Halk Müziği, Caz ve Blues müziğinin başarılı gruplarından Tin Pan Band sahnede olacak.

Festivalin ikinci yılında dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say da dinleyenlerle buluşacak.

Dünyaca ünlü ve başarısını 7 kıtaya göstermiş olan piyanist ve besteci Fazıl Say, Antalya Akra Caz Festivali’nin ikinci yılında da dinleyenlerle buluşacak. Say konserinde son eserlerinden olan Truva Sonatı ve İzmir Süiti performansıyla caz severleri mest edecek.

Moskova Caz Orkestrası ile birlikte Igor Butman, eşsiz Antalya manzarası ile birlikte vereceği konserle festivale renk katacak olan isimler arasında yer alıyor. Festivale renk katacak olan bir diğer isim de usta gitarcı Önder Focan ve grubu olacak.

Antalya Akra Caz Festivali’nin kapanışını 2011 yılında “En iyi caz vokal albüm” dalında Grammy ödülü alan Dee Dee Bridgewater yapacak. Bu muhteşem sanatçıya Akra Big Band grubu da eşlik edecek.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: 2019 Festivalleri (Güncel)

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu