Astroloji

2 Temmuz 2019 Güneş Tutulması

2 Temmuz Güneş Tutulması saat 22.16’da Yengeç burcunun 10 derecesinde gerçekleşecek. Ülkemizden izlenemeyecek olan bu tutulma, Güney Amerika ve Pasifikten net olarak gözlemlenebilecek. Bu doğa harikası olayı göremeyecek olsak da bu sayede zararlı enerjilerinden korunacağız. 

GÜNEŞ TUTULMASININ ÖNEMİ

Güneş tutulmaları güçlü yeni aylardır. Yaşamımızda bizi ileriye götürecek ve deneyim kazanmamızı sağlayacak yepyeni yollar açarlar. Yeni ayda cesaretli, istekli ve enerjik oluruz. Ruhsal açıdan farkındalığımız artar, duygular ve samimiyet önem kazanır, kadersel süreçler yaşarız.

2 TEMMUZ GÜNEŞ TUTULMASI YENGEÇ BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK

Yengeç burcu su grubundan bir burçtur ve öncü niteliktedir. Aile, yuva, ev ve içsel huzurumuzu sembolize eder. Paylaşmayı ve samimiyeti temsil eder. Bu güneş tutulmasında bu konular gündemimizde olacaktır. Mal-mülk satın almak, yuva kurmak, yardımlaşmak, ailemizle ilgilenmek gibi konularda sorumluluk üstlenmemiz gerekebilir. Ayrıca tutumlu olmak, olgun ve disiplinli davranarak kalıcı değerler yaratmak önem arz edecektir. Yengeç burcu dişil enerjiyi vurguladığı için kadın figürü ön plana çıkabilir. Kadının önemi, değeri ve ona duyulan saygı artabilir.

SATÜRN ETKİSİ

İşin içinde Satürn de olduğu için ilk etapta ruhsal sıkıntılar yaşayabilir ve kaygılanabiliriz. Ancak yapacağımız yeni girişimler ilerki aşamalarda maddi manevi büyük faydalara dönüşebilir, bunu bilerek hareket etmemizde fayda var. Diğer yandan Uranüs’ün etkisini de göz ardı edemeyiz.

URANÜS ETKİSİ

Uranüs ani olaylar, ilginç gelişmeleri sembolize eder, aynı zamanda değişken bir enerjisi vardır. Bu yüzden kesin oldu gözüyle baktığımız olaylar tersine dönebilir, olmaz bu iş dediğimiz noktada şaşkınlık yaşayabiliriz. Bu nedenle gördüklerimize ve duyduklarımıza şaşırabileceğimiz bir dönem bizi bekliyor. Yapısal olarak biraz hırslı ve tartışmacı olabiliriz. Çevresel koşullarımız değişebilir. Bizi yoran her şeyden uzaklaşmak ve değişimleri başlatmak isteği içinde olabiliriz. Bu noktada tepeye çıkabileceğimiz gibi dibe de batabiliriz.

PLÜTON ETKİSİ

İlahi adaletin devreye gireceği bu zamanlarda dürüstlüğünden ve iyi niyetinden taviz vermeyen kişiler için kazançlı zamanlar olacak diyebiliriz. Bu aşamada yaşadığımız her türlü şeyin bizi bir üste taşıyacağını bilmemiz önemlidir. Deneyimlediklerimiz her seferinde içinde bulunduğumuz sınavları daha kolay geçmemize yardımcı olacaktır. Yanlış düşünceler, bize zararı dokunan kişiler, doğru olmayan davranış kalıpları hayatımızdan bir bir silinecektir.

MARS VE MERKÜR ETKİSİ

İmzalar, anlaşmalar ve sözleşmeler gündemde olabilir. Ani evlilik kararları alınabilir.

** Güneş Tutulmasının öncü etkilerini 5-25 Temmuz arasında güçlü bir biçimde hissedeceğiz ve bu etkiler 6 ay boyunca sürecek. Artçı etkiler ise 15 Eylül- 10 Ekim arasında yaşanacak.

Güneş Tutulması ile ilgili genel yorumlardan sonra sıradaki yazım Güneş Tutulmasının Burçlara etkileri üzerine olacak.

Burçların Özel Yetenekleri Nelerdir?

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Astronomik olaylar öteden beri ilgimi çekmiştir bunların başında da güneş tutulması geliyor. Bakalım üzerimde nasıl etki edecek

  2. Keşke ikizleri etkilese de biraz daha dengesizleşsem şaka maka nasıl da etkileniyoruz doğa olaylarından kim bilir bilmediğimiz daha neler var teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu