Tiyatro

1984 – Büyük Gözaltı Tiyatro Sahnesinde!

1984 – Büyük Gözaltı Tiyatro Sahnesinde! Eserleriyle kitapseverlerin gönlünde taht kuran George Orwell’in büyük başyapıtı, tiyatro sahnesine uyarlandı. Birbirinden kıymetli tiyatro oyuncularının rol aldığı oyun Samsun, Trabzon, İstanbul ve Ankara’da sahnelenecek.

1984 – Büyük Gözaltı Tiyatro Sahnesinde!

Başarılı, İngiliz yazar George Orwell’in 1949 yılında kaleme aldığı ve başyapıtlar arasına giren distopik eseri tiyatro sahnelerine aktarıldı. Kitapta yer alan ve günümüz lugatine eklenen ”Büyük Birader”, ”Düşünce Polisi”, ”101 Numaralı Oda”, 2+2=5” gibi terminolojileri içerisinde barındıran eser uzun yıllar geçmesine rağmen hala en çok satanlar listesinde yerini korudu. 1984 şimdi tiyatro sahnesinde!

Tiyatro ile hayat buluyor

Robert Owens, Wilton E. Hall, William A.Miles gibi isimlerin uyarlaması ile 1984, yönetmenliğini Rutkay Aziz’in üstlendiği tiyatro oyununda, dekor ve kostüm tasarımında Metin Deniz, kurguda Taner Barlas, müzikte Cahit Berkay, reji asistanında Andaç Sayın, ışık tasarımda Mahmut Özdemir yer alıyor. Çeviri ise Artun Özsemerciyan ve Celal Üster’e ait…

Tiyatro oyununun projeksiyon oyuncularında Ali Gül, Gülşah Kıray Barlas, Ezgi Erdilek, Aykut İşpir, Bekir Akbaş, Özgür Can Akbaş isimlerini görüyoruz. Oyuncular ise birbirinen kkıymetli isimlerden oluşuyor.

Rutkay Aziz, Taner Barlas, Ekin Aksu, Özcan Alpar, Levend Yılmaz, Aytaç Öztuna, Hüseyin Demir, Hüseyin Uçurtma 1984 kitabındaki karakterlere hayat veriyorlar.

Oyun tarihleri ve hangi illerde olacağı ise şu şekilde;

  • 30 Nisan Salı, Samsun Doğa Koleji – Samsun
  • 1 Mayıs Çarşamba, KTÜ AKM Salonu – Trabzon
  • 11 Mayıs Cumartesi, artısahne – İstanbul/Mecidiyeköy
  • 14 Mayıs Salı, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi – İstanbul
  • 17 Mayıs Cuma, Şinasi Sahnesi – Ankara
  • 18 Mayıs Cumartesi, Şinasi Sahnesi – Ankara
  • 25 Mayıs Cumartesi, Beylikdüzü AKSM – İstanbul
  • 20 Mayıs Çarşamba, artısahne – İstanbul/Mecidiyeköy

One Love Festival 15 Day&Night Biletleri Satışa Çıktı!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu