Gündem

1915 Çanakkale Köprüsü İnşası Devam Ediyor

1915 Çanakkale Köprüsü inşası tam gaz devam ediyor. Köprü inşası bittiğinde dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü olacak!

1915 Çanakkale Köprüsü İnşası Devam Ediyor

Köprü inşası tamamlandığında dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü olacak. Köprü figürleri, renkleri ve tüm özellikleriyle bölgenin simgesi olacak nitelikte. 2017 yılında Cumhurbaşkanı’nın temelini attığı köprünün denize indirilen Avrupa ve Asya kule keson temellerinin çalışmaları sürdürülüyor. köprü projesinde ise toplam 2 bin 919 kişi çalışıyor.

Asya Kule’nin çakıl yataklaması bitti

1915 Çanakkale Köprüsü inşası bittiğinde, Avrupa’dan batı ve akdeniz bölgelerine gidecekler için de yoğun olarak kullanılacağı düşünülüyor.

1915 Çanakkale Köprüsü nasıl olacak?

Köprünün bağlantı unsurları ve kule bağlantıları kırmızı ve beyaz renklerde yapılacak. Asya ve Avrupa yakalarında bulunan 333 metrelik kulelerin üst kısmı Seyit Onbaşı’nın Çanakkale Savaşı sırasında namluya sürdüğü top mermisini temsil edecek şekilde inşa edilecek.

Toplam uzunluğunun 4 bin 608 metre olması öngörülen köprü Gelibolu ve Sütlüce arasında inşa ediliyor.

18 Mart 2022’de tamamlanması planlanan köprü, yap-işlet-devlet modeliyle “Daelim-Limak-SK E&C- Yapı Merkezi Türk- Kore Ortak Girişimi” tarafından yapılacak.

Bu Canlılar Görenleri Şoke Ediyor

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu