Astroloji

19 Şubat 2019 Dolunay

Şubat ayının önemli gökyüzü hareketlerinden biri 19 Şubat Dolunay’ı olacak.Türkiye saati ile 18.53′ te Başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay her ne kadar hepimizi etkileyecek olsa da etkiyi en çok hissedecek burçlar Başak, İkizler, Yay ve Balık olacak.

Bu dolunayda gökyüzünde bir çok gezegenin yerleşimi de zorlayıcı durumda. Hepimiz gerçeklikten bir parça uzaklaşıp duygusallığa fazlaca gömülebiliriz. Ve bu duygusallık bizlere yanlış kararlar verdirebilir. Bu tutulmanın bulunduğu aks kendimiz ve ilişkilerimizle ilgili önemli gelişmeler yaşayacağımızın göstergesi.

Dolunay bitişleri temsil eder. Başak burcu ise düzenlenecek alanları simgeler. Bu da demek oluyor ki kendimiz ve ilişkilerimize çeki düzen verme zamanı geldi. Bu dönemde ilişkilerimizi ve kendimizi sorgulayarak bir karara varmaya çalışabiliriz. Sorduğumuz sorulara aldığımız cevaplar bizi tatmin etmeyebilir ve hayal kırıklığına da uğrayabiliriz. Dolunayın hemen arkasından Merkür retro yapacak ve aldığımız kararları bize tekrar sorgulatacak ve uygulamakta güçlük çekmemize neden olacak.

DOLUNAYIN BAŞAK BURCUNDA OLMASININ ETKİLERİ 

Ruh halimiz biraz karamsar ve melankolik olabilir. Sağlıkla ilgili konulara azami dikkat göstermeliyiz. Sağlıklı yaşama adım atıp bağımlılıklarımızdan kurtulmakla ilgili kararlar alsak da bunları uygulamakta sorun yaşayabiliriz. Önemli kararlar için Merkür retro bitimini beklemekte fayda var.

DOLUNAYIN BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ BURCU 

Etkileneceğiniz konular sağlık, rutin düzen ve iş hayatı olacak. Hem özel hem iş hayatınızda sizi sıkıntıya sokan durumlardan kurtulmak için aksiyon alabilirsiniz ancak sonuçlar istediğiniz gibi olmayabilir. Ruhsal olarak kendinizi karmaşık, kararsız ve melankolik hissedebilirsiniz. Sağlık konusunda kontrollerinizi yaptırmalı ve sonra pişman olmamak için ihmalkar davranmamalısınız.

BOĞA BURCU 

Etkileneceğiniz konular aşk ve ilişkiler olacak. Bir ilişkiniz var ise bitirmek ya da devam etmek ile ilgili bir karar almak isteyebilirsiniz. Ancak uzun soluklu bir ilişkiniz varsa ve sorunlar yaşıyorsanız bu dönem ilişki ile ilgili bitirme kararı almak için uygun değil. Yeni bir ilişki başlangıcı düşünüyorsanız da pek uygun bir zaman dilimi değil.

İKİZLER BURCU 

Etkileneceğiniz konular ev ve aile ile ilgili olacak. Geçmişte yaşanılan sorunlarla ilgili tartışmalara girmemelisiniz. Yanlış anlaşılmalara ve alınganlıklara açık bir dönemde olduğumuzdan özellikle anne ile çatışma yaşamanız mümkün olabilir. İş konularında ciddi kararlar almak için doğru bir zaman değil. Dolunay döneminde aile ve iş ile ilgili konulara hassas bir şekilde yaklaşmanızda fayda var.

YENGEÇ BURCU

Etkileneceğiniz alanlar yakın çevre, kardeşler, arkadaşlar ve ilişkiler olacak. Sevdiklerinizden ve yakın çevrenizden beklentileriniz var ancak bu beklentilerinizin karşılanmadığını düşünebilir, onlarla ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Ancak fevri kararlar almamanızda fayda var çünkü yanılma olasılığınız çok yüsek. Öğrenim, yurt dışı bağlantılı durumlar ve hukuksal süreçlerle ilgili de beklediğiniz haberler varsa bu dönemde istediğiniz cevapları alamayabilirsiniz.

ASLAN BURCU 

Etkileneceğiniz konular para ile ilgili olacak. Maddi konularla ilgili endişeye kapılabilir, emeklerinizin karşılığını alamadığınızı düşünebilir, yeni kazanç kapıları aramaya başlayabilirsiniz. Ama fazla iyimser olduğunuz için karar alırken hata yapabilirsiniz. Sakin olmalı ve telaşa kapılmamalısınız. Yeni girişimler için doğru zaman değil. Harcamalarınızı düzene sokmazsanız zor durumlara düşebilirsiniz.

BAŞAK BURCU 

Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Bu nedenle en çok etkilenecek burçlardan biri Başak olacak. İlişkiler ile ilgili yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Size zararı olduğunu düşündüğünüz konuları sonlandıracak ve yeterli değeri görmediğinizi düşündüğünüz insanları hayatınızdan çıkaracaksınız. Ruhsal olarak karamsar hissedebilirsiniz. Bu dönemde sezgilerinize fazla güvenmemelisiniz. Önemli kararlar almak için doğru bir zaman değil. Sağlığınıza özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU 

Ruhsal olarak iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Korkularınızın üstüne gitmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde gizli düşmanlarınız ve sizden saklanan sırlar ortaya çıkabilir. İş konularında ve günlük rutin düzeninizi oturtmakla ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Aşırı iyimser olmamalı ve hatalı kararlar almamak adına iyi düşünmelisiniz. Sağlık konusunda azami dikkat göstermeniz gereken bir dönemdesiniz. Düzenli yaşamla ilgili kararlar alabilir ama uygulamakta sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU 

Etkileneceğiniz alanlar sosyal çevre ve arkadaşlıklar olacak. Arkadaşlarınızdan yeterli değeri görmediğinizi düşünebilir ve onları hayatınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz. Yakınlarınızla aranızda güven problemleri yaşayabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde inişler çıkışlar yaşayabilirsiniz. Karşınızdaki kişiyi sorgulayabilirsiniz. Bu dönemde yanılma payınız yüksek olduğundan yanlış kararlar alabilirsiniz, acele etmemenizde fayda var.

YAY BURCU 

Etkileneceğiniz alanlar ev ve iş hayatı olacak. İş hayatınızda bir yol ayrımına girebilirsiniz. Emeklerinizin karşılığını alamadığınızı düşünebilirsiniz. Aile içinde de takdir görmediğinizi hissedebilirsiniz. Kendinizi ailenizin yanından ayrılmak ya da iş değiştirmekle ilgili bir karar vermek zorunda hissedebilirsiniz. Sezgileriniz yanıltıcı olabilir, bu dönemde ciddi kararlar almaktan kaçınmalısınız.

OĞLAK BURCU 

Etkileneceğiniz konular eğitim, medya, hukuk ve yurt dışı ile ilgili olacak.Kendinizi arayış içinde hissedebilirsiniz, hayata bakışınızı sorgulayabilirsiniz. Hukuksal konuda beklediğiniz bir haber varsa sonuç olumlu olmayabilir. Eğitimle ilgili konularda ve yurt dışı ile ilgili durumlarda çabalarınızı rafa kaldırıp vazgeçmeyin.

KOVA BURCU 

Etkileneceğiniz konu maddiyatla ilgili olacak. Aileden ya da ortaklıklardan gelen paralar, borç durumları, vergi, sigorta gibi konularda gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle aile bireyleriniz ya da eşiniz/partneriniz ile çatışmalar yaşayabilirsiniz. Bu konularla ilgili yeni düzenlemeler yapabilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Ancak çok dikkatli olmalı ve hızlı hareket etmemelisiniz. Aldığınız kararlar yanlış olabilir ya da bu kararları uygulamakta zorlanabilirsiniz. Borç almaktan veya vermekten kaçınmalısınız.

BALIK BURCU 

Etkileneceğiniz konu ilişkiler olacak. Bir çok sorumluluk içinde kendinizi boğulmuş hissedebilirsiniz. Bu nedenle ilişkilerinizi ve ortaklıklarınızı tekrar gözden geçireceğiniz, bazı insanları hayatınızdan çıkaracağınız bir döneme giriyorsunuz. Geri dönüşü olmayan kararlar almadan önce iki kere düşünmelisiniz ki sonradan pişman olmayın.

 

Merkür Balık Burcunda – Mantığımız 17 Nisan’a Kadar Devre Dışı!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu