Astroloji

19 Nisan Dolunayının Burçlara Etkileri

19 Nisan 2019 Cuma günü saat: 14.11’de Terazi burcunun 29. derecesinde dolunay meydana gelecek. Astrolojide son derecelerin önemli ve özel anlamları vardır. Bu nedenle çok güçlü bir dolunay yaşayacağız. Hatta etkileri bir kaç gün öncesinden başladı bile. Bu noktalarda geri dönüş yoktur, yeni bir yola girmemiz kaçınılmazdır. O yüzden sabırsız ve endişeli bir ruh hali içinde olabiliriz. Hızlı hareket etmek isteği içinde olduğumuzdan süreç heyecanlı geçebilir. 

DOLUNAY’IN BURÇLARA ETKİLERİ NASIL OLACAK? 

KOÇ

Koç ve Terazi burçları karşılıklı çalışır. Bu nedenle karşıt burcunuzda gerçekleşecek dolunay sizin için yansıma etkisi yaratacak. Hayatınızda olan biten tüm gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. İlişkilerinizle veya çocuklarınızla ilgili konularda beklenmedik gelişmeler gündeme gelebilir. Sağlık açısından kendinizi bitap hissedebilirsiniz, ama yine de genel yapınız enerjik olduğundan bu durum sizi fazla zorlamayacaktır. Sonucunu beklediğiniz bir dava ya da ortaklık konusu ile ilgili bir netleşme süreci yaşayabilirsiniz. Ağzınızdan çıkanı kulağınızın duyması gereken bir dönem, tartışmalar yaşamamak için dikkatli olmanızda fayda var. Biraz daha sorumluluk sahibi olmalı yaşamınızı disipline etmelisiniz.

BOĞA

Yeni bir yaşam düzeni sizi bekliyor. İş ortamınızda beklenmedik ayrılıklar olabilir, ayrılan iş arkadaşlarınızın yerine yenileri gelebilir. Bir türlü çözüm bulamadığınız rahatsızlığınız için yeni yöntemlere başvurabilirsiniz. Bu dönemde boşuna programlı olmaya çalışmayın çünkü aksilikler yaşamanız mümkün.Fazla kilolarınızdan kurtulmak için bir diyetisyenle görüşebilirsiniz, zayıflamak için doğru zaman. Ev ortamınızı keyfinize göre düzenlemek için bazı harcamalar yapabilir ve umulmadık şartlarla karşılaşabilirsiniz.

İKİZLER

İkizler ve Terazi her zaman iyi dosttur. Dost burcunuzda olacak dolunay sizin için önemli olabilecek sosyal ortamlara girebilirsiniz. Bu dönemde beklenmedik biçimde hayatınızın aşkı ile karşılaşabilirsiniz. Ya da hayatınızdaki kişiden ummadığınız davranışlar görebilirsiniz. Bu dolunay döneminde yeni para kaynakları bulabilirsiniz ve bu durum girişimleriniz için faydalı olabilir. Katılacağınız seminer veya konferanslarda kadersel anlamda size faydası olacak kişilerle tanışabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla bazı konularda fikir ayrılıklarına düşebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlardan beklenmedik hamilelik haberleri alabilirsiniz. Bu dolunay süreci sizin için bereketli olabilir. Ufak kaçamaklar, minnoş tatiller için de uygun bir zaman.

YENGEÇ

Bu dolunay zamanı sizin için kadersel bir eşik adeta. Bir taşınma düşünceniz var ise, her şeyden uzaklaşmak istiyorsanız, evinizin içinde değişiklikler yapma fikri ne zamandır aklınızdaysa bunları yapmak için destekleyici bir zamandasınız. Ancak bunlar için kesenin ağzını biraz açmanız gerekebilir. Yeni bir ev ya da araba alabilirsiniz. Ailenizle yakından ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Beklemede olan miras konuları ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

ASLAN

Başarılı işlere imza atacağınız bir süreç sizi bekliyor. Hayatınızla ilgili yeni kararlar alabilir, pazarlama, ticaret ve teknolojik girişimler yapabilirsiniz. Kardeş ve kuzenlerle ilgili ani haberler alabilir, harekete geçmek durumunda kalabilirsiniz. Yeni diyet yöntemleri deneyebilirsiniz. Trafikte çok dikkatli olmanızda fayda var. Arabanızın bakımlarını yaptırmayı unutmayın.

BAŞAK

Ummadığınız yerlerden para gelebilir. Uzak akrabalarınızla ilgili veya yurt dışı seyahatleri ile ilgili bazı fırsatlar karşınıza çıkabilir. İş konusunda emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz. Gelir gider dengenizi yapabilmeniz pek mümkün olmayabilir. Ruhsal konulara ilginiz artabilir, meditasyon, yoga, astroloji gibi konulara ilgi duyabilirsiniz. Bu konularda yetenekli olduğunuzu keşfedebilirsiniz. Bu dönemde sezgileriniz oldukça yüksek olabilir, bazı gizli konuları öğrenebilirsiniz. Sağlık kontrolleriniz için doğru zaman.

TERAZİ

İkinci sefer burcunuzda gerçekleşecek bu dolunay sizin artık yeni bir döneme geçtiğinizi gösteriyor. Fiziksel olarak kendinizde bazı değişiklikler yapmaya karar verebilirsiniz. Kilo sorununuz varsa kilo vermek için doğru zamandasınız. Ani bir evlilik teklifi alarak şaşırabilirsiniz. İlişkiniz yoksa yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bir dileğiniz gerçekleşebilir, hakkınız olanı alabilirsiniz. Aranızın kötü olduğu biriyle barışma kararı alabilirsiniz. Gelecek hayalleriniz sizin için son zamanlarda daha önemli bir hal aldı. Bu yüzden bu dönemde hayallerinizle ilgili girişimlere başlamak için adım atabilirsiniz. Hiç aklınızda yokken elinize bir şekilde toplu para geçebilir ya da yüklü bir harcama yapmak zorunda kalabilirsiniz.

AKREP

Sezgileriniz her zamanki gibi çok güçlü. Bu dönem daha da güçlü olabilir. Rüyalarınızı hatırlamaya çalışın, çünkü bu aralar rüyalarınız çıkabilir. Biraz daha duygusal hissedebilirsiniz. Aileniz ve iş hayatınızda beklenmedik konular gündeme gelebilir. Yeni iş teklifleri alabilir, bulunduğunuz işte başarılar elde edebilir ve yükselebilirsiniz. Kadersel olarak ciddi kararlar almanın eşiğinde olabilirsiniz. Eşiniz var ise onun ailesinin hayatında yaşanacak bir konu sizi de ilgilendirebilir.

YAY

Planlarınızda yaşayacağınız ani değişiklikler canınızı sıkabilir. Ancak siz yine de yeni çıkış yolları bulma konusunda zorlanmayacaksınız. Ani seyahatler gündeme gelebilir, yeni eğitim fırsatları karşınıza çıkabilir. Kendi bakış açınızla ilgili çevrenizle konuşmalar yapabilirsiniz. Hayalleriniz için attığınız adımların sonuçlarını alacaksınız. Sosyalliğiniz sayesinde yeni insanlarla tanışabilir, vizyonunuzu genişletebilirsiniz. Uzak akrabalarınızın ani ziyaretleri ile şaşırabilirsiniz. Sonucunu beklediğiniz bir dava beklemediğiniz bir şekilde sonuçlanabilir.

OĞLAK

Banka işlerinizde, yatırım planlarınızda ve ortaklarınızla ilişkilerinizde beklemediğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Borç ile ilgili bir konu artık netleşebilir. Ev ile ilgili tahmin etmediğiniz harcamalar ortaya çıkabilir. Anne ve babanız sizden bazı isteklerde bulunabilir. Sosyal statünüzü ve prestijinizi etkileyecek işinizle ilgili bir süreç artık tamamlanabilir. İş girişimleriniz size sürpriz gelişmeler yaşatabilir. Kişisel gelişim konusunda kendinize katkı sağlayacak davranışlarda bulunabilirsiniz. Bazı konularda gizli bilgiler edinebilirsiniz.

KOVA

Bu süreçte hayatınızın gündemine oturan bir konunun aslında hiçte öyle olmadığınız görebilirsiniz. İlişkileriniz ve ortaklıklarınızla ilgili bitirme ya da devam etme kararı alabilirsiniz. Önemli iş görüşmeleri yapma durumunuz olabilir. Bir ilişkiniz varsa yeni kararlar alabilirsiniz, evlilik için planlama yapabilirsiniz. Bu dolunay sürecinde hayat enerjiniz oldukça yüksek olacak, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

BALIK

Gelir gider dengeniz, ödemeleriniz ve ortak para kaynaklarınız ile ilgili bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Ani bir borç alabilirsiniz, ya da borcunuzu kapatmak için girişimde bulunabilirsiniz. İş ortamınızda beklemediğiniz konular gündeme gelebilir. Sağlık konusunda devam eden kontrolleriniz var ise sonunda iyileşme sürecine girebilirsiniz. Planlama yapsanız bile gündelik işlerinizde bazı aksamalar yaşayabilirsiniz. Eşinizin/partnerinizin hayatındaki maddi manevi gelişmeler sizi de bir şekilde etkileyebilir. Aniden bir krizle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu da sizi psikolojik olarak bir zorlayabilir.

19 Nisan 2019- Mavi Dolunay

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu