Astroloji

19 Nisan 2019- Mavi Dolunay

19 Nisan Cuma günü Terazi burcunda “Mavi Dolunay” gerçekleşecek. Bu dolunay oldukça zorlu bir derecede olacak. İsminin mavi olması gökyüzünde mavi bir ay göreceğimiz anlamına gelmiyor tabii ki… Mavi dolunay denmesinin sebebi; aynı burçta iki dolunayın üst üste gerçekleşmesi ile ilgili. 21 Mart 2019′ da Terazi burcunun 0 derecesinde bir dolunay gerçekleşmişti. 19 Nisan’da ise yine Terazi burcunun 29 derecesinde bir dolunay daha meydana gelecek. Bu durum her zaman olmayan astrolojik bir olay. Dolunay döneminde genel olarak ilişkiler gündemde olacak. Peki bireysel açıdan ve sağlık konularında ne gibi gelişmeler yaşayacağız. Devamı yazımda…

TERAZİ BURCUNDA MAVİ DOLUNAY

Dolunay, 19 Nisan günü Terazi burcunun 29. derecesinde gerçekleşecek. Bu nedenle Terazi burcunun temsil ettiği her türlü konu gündemimizde olacak.

Terazi burcunun temsil ettiği konular; ilişkiler, adalet, estetik konular, güzellik, ortaklıklar, iş anlaşmaları, birliktelikler, moda, trendler, sanat, diplomasi, kararsızlık, kibarlık, nezaket, arabuluculuk, hakemler, yargıçlar, avukatlar, savcılar, evlilik,güzel sanatlar, karşıtlıkların uyumu, denge, üreme organları, böbrekler ve bel bölgesi.

BİREYSEL ETKİLER NELER OLACAK?

Dolunay döneminde hepimizin yaşamının gidişatına göre Terazi burcunun temsil ettiği bu konular bir şekilde hepimizin gündeminde olacak. Hak ve adalet arayışı içinde olabilirsiniz. Yaşadığınız haksızlıklar daha çok gözünüze batabilir ve daha tepkili davranışlarınız olabilir. İlişkiler konusunda sürekli bir sorgulama durumunda olabilirsiniz. Yaşamınızda yeni bir ilişki başlayabilir ya da süregelen ilişkinizin sağlamlığı konusunda şüpheye düşerek bir takım sorgulamalara girebilirsiniz. İlişkilerinizde/evliliklerinizde hasır altı ettiğiniz sorunlar iyi ya da kötü tekrar masaya yatırılabilir. Evlilik teklifi alabilir ya da evlilik hazırlıklarına girişebilirsiniz. Moda alanında herhangi bir iş düşünceniz varsa dolunay bu konuda destekçiniz olabilir. Sanata olan eğiliminiz artabilir, yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Ortağınız varsa iş ilişkilerinizi gözden geçirmelisiniz özellikle güven konusu testten geçebilir. Bu dönemde ortağınızla ayrılık kararı da alabilirsiniz. Karar vermekte zorlandığınız için sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sanatla ilgili bir eğitime ya da kursa başlayabilirsiniz. Çevrenizdeki kişiler size bir partner bulmak adına işbaşı yapabilir ya da siz bir arkadaşınız için çöpçatanlık yapabilirsiniz.

SAĞLIK AÇISINDAN NELER OLACAK?

Dolunay döneminde böbreklerinizde taş ya da kum şikayetleri yaşayabilirsiniz. Ülser dikkat edilmesi gereken önemli bir konu olabilir. Bel bölgenizi zorlayacak hareketlerden kaçınmalısınız, bel fıtığı şikayetleri artabilir. Ayrıca bu dönemde üreme organlarına da özen göstermek gerekli. İdrar yolları ile ilgili sorunlar yaşama olasılığı yüksek olduğundan, bol su içmek faydalı olabilir. Kalça ağrıları gündeme gelebilir. Kendinize yeni bir imaj verme kararı alabilirsiniz. Estetikle ilgili konulara yönelebilir, burun, kaş, göğüs ameliyatı olma kararı alabilirsiniz.

GENEL ETKİLER 

Dolunay 29 derece Terazi burcunda olacak ve bu dolunayda İzar sabit yıldızı etkin rol oynayacak. 29 derece ciddi anlamda zorlu bir derecedir. Şöyle bir benzetme yerinde olacaktır. “Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim” ama devamı için halim kalmadı. Bütün burçların 29. derecesini Mars ve Satürn kötücül gezegenleri yönetir. Bu nedenle stres dolu, zor anlar anlamına gelir. Bir hafta boyunca ilişkiler ve ortaklıklar konusunda yılgın hissedebilirsiniz. Ani olaylar, stresli gergin zamanlar yaşama ihtimaline karşı tetikte olmalısınız. 

19 Nisan Dolunayının Burçlara Etkileri

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Etkiler sadece terazilerde kalmiyor ki, terazilerin iliski kurdugu kisilere de yansıyor. En sevdigim kişilerden, bana en yakin olanlardan 2 si terazi. Yerim ben onları ✨

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu