Astroloji

19 Mayıs 2019 Dolunay

19 MAYIS 2019 PAZAR GÜNÜ SAAT 00.12′ DE AKREP BURCUNUN 27 DERECESİNDE BİR DOLUNAY MEYDANA GELECEK. Dolunay dönemleri tamamlanma, dönüşüm ve farkındalık süreçleridir. Dolunay zamanlarında ruhsal olarak çok daha duyarlı, hassas ve kırılgan olabiliriz. Dolunaydan 3 gün önce başlayan etkiler 3 gün sonrasına kadar devam edebilir. Kişisel ve toplumsal açıdan olaylar hareketli bir hal alır. 

KOÇ BURCU

Dolunay; ailemizle, sevgilimizle ve çevremizdeki insanlarla genel ilişkilerimizi analiz ettiğimiz ve sonuca ulaştığımız dönemlerdir. Bu dolunay özellikle ailenizle ilgili konular gündeminizde olacak. Maddi manevi anlamda ailenizle olan ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz, paylaşmanın ve aile içinde birbirinize destek olmanın önemi üzerine düşüneceksiniz. Beklentilerinizin karşılanmadığını düşünüp üzülebilir, hassas olabilirsiniz. Dolunayın sizi zorlayacak yanı geçmişte yaşadıklarınızın aklınıza gelmesi olacak. Ancak eskiye takılı kalmak hiç bir zaman çözüm olmamıştır. Gerçeklerle yüzleşip doğru değerlendirmeler yapmaya çalışmalı ve bu değişim- dönüşüm sürecini yaşamaktan kaçmamalısınız. Ruhsal anlamda ihtiyaçlarınız öne çıkacak. Geleceğinizle ilgili konularda endişelenmek yerine çıkış yolları aramalısınız. Bir miras paylaşımı gündeme gelebilir, yatırım yapabilirsiniz, çevrenizden destek alarak kafanızı kurcalayan sıkıntılarınızı çözebilirsiniz.

BOĞA BURCU

İlişkilerin gündemde olduğu bir dolunay dönemi yaşayacaksınız. İki hafta önce verdiğiniz bazı kararları artık yakınlarınızla ve partnerinizle paylaşmanın vakti geldi. Aldığınız kararlarla ilgili karşınızdaki insanların da fikrini almalı, düşüncelerini öğrenmelisiniz. Bu kararlarınızdan vazgeçmek anlamına gelmez sadece madalyonun diğer yüzüne ışık tutmuş olursunuz. Eğer sevgilinizden ayrılmayı düşünüyorsanız öncelikle sorunlarınızı gerçekten çözüp çözmediğinizden emin olmalısınız. Ya da evlilik kararı aldıysanız öncelikle eğrisi ve doğrusuyla bunu sevgilinizle konuşmalısınız. Dolunay döneminde hareketlerimizi ruh halimiz belirliyor. Bu yüzden ailenizle ve sevdiklerinizle ilgili konulara duygusal yaklaşabilirsiniz. Çatışmaya girmemek adına mücadele etmeniz gereken yerde susmayı tercih edebilirsiniz. İşle ilgili konularda yeni bir bakış açısına kavuşarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU 

Bu dolunay sizin için mecburen sürdürmeye çalıştığınız işlerin zorluklarının altını çiziyor. Biraz fırsat ve kolaylık hiçte fena olmazdı. Yeniliklere ve değişimlere açık olursanız bu fırsatlar kapınızı çalabilir. Oysa ki siz özellikle iş ile ilgili bir kabulleniş ve susma süreci yaşıyorsunuz. Kendinizden bu kadar ödün verirseniz bu durum sağlığınıza yansıyabilir. Kendiniz için verimsiz olduğunu düşündüğünüz şeylerden artık vazgeçmeli ve körü körüne tutunmamalısınız. Dıştan gelen baskılar sizi bu dolunay sürecinde biraz yıpratabilir. Psikolojik açıdan hassas ve bedensel olarak da yorgun hissedebilirsiniz. Mevcut maddi geliriniz size yetersiz geliyorsa başka yöntemlere başvurmak için adım atmalısınız. Şikayet ettiğiniz konularla ilgili olumlu gelişmeler yaşamak için elinizden geleni yapın, ancak ufak sorunları da büyütmekten kaçının. Günlük yaşamda, iş hayatınızda ve maddi konularda mantıklı ve yapıcı düşünerek çözümler arayın.

YENGEÇ BURCU 

Dolunay döneminde aşka aşık bir hale bürünebilirsiniz. Derin duygular hissedebilir, karşınızdaki kişiye tutkuyla bağlanabilirsiniz. Onsuz bir hayatı düşünemeyecek kadar körkütük aşık olabilirsiniz. Bu duyguların benzerlerini varsa çocuklarınız ya da yakın dostlarınıza karşı aşırı düşkünlük şeklinde yansıtabilirsiniz. Bunlar güzel ve keyifli duygular ancak fazlası her zaman zarar verir. Bu kadar bağımlılık geliştirmek sizi olduğu kadar karşınızdaki insanları da yorabilir. Aile, sevgi, güven kavramları sizin için önemli bir hal alabilir. Bu sebeple de sahiplenme duygunuz, koruma içgüdünüz ve kaybetme korkunuz da had safhada olabilir. Hele ki bir de karşılığı beklediğiniz gibi olmazsa derin üzüntülere yelken açmış olursunuz. Bakış açınızı değiştirmek, hayatınızdaki her alanda dengeyi bulmaya çalışmak bu dolunay döneminde yapmanız gerekenler. Sahip olduklarınıza şükrederek, kendinizi biraz hayatın akışına bırakmayı deneyin.

ASLAN BURCU 

Bugüne kadar yaşadığınız şeylerin izlerini yeniden hatırlayacağınız bir dolunay süreci sizi bekliyor. Hiç bir şeyden memnun olmayacak kadar hassas ve tutkulu hissedebilirsiniz. İş, aile ve özel hayatınız arasındaki dengesizlikler sebebiyle birilerini suçlama ihtiyacına girebilirsiniz. Gölgenizle bile kavga edecek hale gelebilirsiniz. Ailenizde, sevgilinizde ya da çocuklarınızda beklediklerinizi bulamamak sizi üzebilir. Bu duygular içinde cebelleşirken anlamanız gereken şey dünyanın sizin etrafınızda dönmediği… Karşınızdaki kişilerin neyi neden yapmadığını anlamak için empati geliştirirseniz daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Sürekli yaşadığınız olumsuzluklara takılırsanız hayatınızdaki olumlu şeyleri hep kaçırırsınız. Çaresiz hissedip kurban psikolojisine girmek yerine daha pozitif bakış açıları geliştirerek hayatın akışına kendinizi bırakabilirsiniz. Hayatınızda yeni bir sayfa açarak, geçmişi geçmişte bırakarak ileriye doğru gitmek sizin için en doğrusu olacaktır.

BAŞAK BURCU 

Çevrenizde olup biten her şeye vakıf olmak isteyeceğiniz bir dolunay süreci yaşayacaksınız. Mesajlaşmalarınız ve konuşmalarınız bu süreçte sizin için önemli olacak. Bildiklerinizi ve bilmediklerinizi sorgulayacaksınız. Güvende hissetmek için sizden gizli şeyler olup olmadığını araştıracaksınız. Her konu ile ilgili duygusal düşünmeye açık bir zaman dilimindeyiz. Kardeşlerinizle aranızda sorunlar varsa bunları halletmek için birbiriniz ile iyi iletişim kurmanız gerekli. Bir projeniz var ise bununla ilgili görüşmeler yapmanız gerekebilir. Gerçek dostlarınızdan problemlerinizle ilgili destek göreceksiniz. Duygularınızı paylaşmanın önemini kavrayacaksınız. Ülkenizden ve dostlarınızdan uzakta iseniz bu dolunayda sevdiklerinizle özlem gidermek için bir fırsat yakalayabilirsiniz.

TERAZİ BURCU 

Dolunay sürecinde iş ortaklığınızda ve sevgilinizle olan ilişkinizde birlikte yol almanın önemini kavrayacaksınız. Asıl zenginlik ve mutlululuğun para da değil kendi içinizde ve birlik ve beraberliği en güzel haliyle yaşadığınız kişide olduğunu net bir şekilde anlayacaksınız. Öncelikleriniz değişiyor. Kendi değerinizin farkına varacağınız günler yaşayacaksınız. Kendinizi içinde olduğunuz için mutlu olmadığınız her şeyi bir kenara atabilecek güçte hissedeceksiniz. Bu çalıştığınız iş ortamı olabilir, ilişki yaşadığınız kişi olabilir, oturduğunuz muhit bile olabilir. Bir değişim- dönüşüm süreci sizi bekliyor. Hayatınıza tarafsız bir gözle bakmanın önemini bu dolunay döneminde daha iyi anlayacaksınız. Ruhunuzun ihtiyaçları sizin için her şeyden önemli bir hal alacak.

AKREP BURCU

Dolunay döneminde ilişkilerinizde neleri önemsediğinizi, tercihlerinizi ve paylaşım kriterlerinizi değerlendireceksiniz. İki hafta önce yeniay döneminde yaşadıklarınızın bu kararı almanızda etkisi büyük. Sevgilimiz rahat davranır bencil düşünür ve inatçı olursa bu bizi yorabilir. Aynı şekilde bizde bu şekilde davranırsak bu da karşımızdaki kişiyi yorabilir. Bu nedenle bu süreçte nasıl bir partner olduğunuzu ve nasıl bir partner istediğinizi  düşünmelisiniz. İlişkilerinizle ilgili bir yüzleşme yaşamanız ve bir değişim sürecine girmenizin tam zamanı. Maddi manevi anlamda birbirini önemseyen çiftlerin ilişkileri daha uzun sürüyor. Bu yüzden ancak bencil ve takıntılı davranışlarınızı bir yana bırakırsanız güzel bir ilişki yaşayabileceğinizi unutmamalısınız. Dertlerinizi içinize atmamayı  ve paylaşmayı öğrenmelisiniz. Her olaya kişisel bakmamalı, eleştirilere açık olmalı ve yapıcı çözümler üretmeye çalışmalısınız.

YAY BURCU 

Hayatınızda en önemli şeyin beden ve ruh sağlığı olduğunu anlayacağınız bir dolunay süreci sizi bekliyor. Hayatın doğal bir döngüsü var ve biz hiç bir şeyin sahibi değiliz. Bunu bilerek yaşamamız gerekli. Yaşamak ve hayatta kalmak için çalışıp didiniyorsunuz bazen hırslanıp her şeye sahip olmak istiyorsunuz. Ancak bu her zaman doğru değil. Düzensiz yaşam, doğru beslenememe, yeterli dinlenememe, hırslarınıza ve arzularınıza yenik düşme gibi durumlar sonucu zaman zaman tükenmişlik sendromuna girebiliyorsunuz. Bu dolunayda vücudunuz size sinyal verebilir. Yaşarken hayattan zevk almayı, koşturmacalar arasında dinlenmeyi ihmal etmemeyi, ağır sorumluluklar altına girmemeyi, sıkıntılarınızı paylaşmayı, üstesinden gelemediğiniz konularla ilgili başkalarından yardım istemeyi unutmamalısınız. Günlük yaşamınızın içine spor, egzersiz, diyet ve terapi gibi destekleri koymalısınız. Çevrenizdeki tüm insanlarla olan ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz. Herkesin kendi sorumluluğunu alması gerektiğini daha net göreceksiniz.

OĞLAK BURCU 

Dolunay dönemi sizin için dostluklarınızı, hedeflerinizi, umutlarınızı, plan ve projelerinizi gözden geçireceğiniz bir süreç olacak. Size yalan söyleyen sahte dostlarınızı gözlemleyip onlarla yollarınızı ayırabilirsiniz. Sizin için gerçekleri görme isteği had safhada olacak. Aslında kendinizi yeteri kadar tanımadığınız gerçeği ile yüzleşeceksiniz. Önce kendinizden yola çıkarak nereye varmak istediğinize karar vereceksiniz. Başkalarının görüşlerine de saygı duymanın önemini kavrayacaksınız. Sürekli bir şeyleri kurcalamanın ve sorgulamanın size bir fayda sağlamadığını göreceksiniz. Yaşadığınız olumsuzlukların da size çok şey kattığının farkına varacaksınız. İlişkinizi gerçekçi ve tarafsız düşünerek ele almanız gerektiği de bir başka gerçek. Hangi konularda anlaşıp hangi konularda ters düştüğünüzün üzerinde düşünmelisiniz. Bu yüzleşmelere açık olursanız hayatınızın gidişatında söz sahibi olan siz olursunuz.

KOVA BURCU 

İki hafta önce yeni ayda aldığınız kararların son hali bu dolunayda belli olacak. Aileniz, özel hayatınız ve ruhsal dünyanız ile ilgili olarak düşünmeye başlamıştınız. İş hayatınızda iyi bir yere gelmek istiyorsanız çalışmaya devam etmeli ve mücadeleyi bırakmamalısınız. Herhangi bir sorununuz var ise üstlerinizle konuşmalısınız. İşinizden memnun değilseniz, alternatif yollar aramalısınız. Ailenizle ilgilenmeniz gerekebilir. Çevrenizdekilerin kaygısı ve sizden beklentileri nedeniyle biraz yorulabilirsiniz. Herkese ve her şeye yetişmeye çalıştığınız için kontrolü kaybedebilirsiniz. Kendinizi tam olarak ifade edemediğinizi düşünebilirsiniz. Kendinize fazla yüklenmeyin ve sağlığınıza özen gösterin. Sınırlarınızı görmeli, bilmeli ve anlamalısınız. Birileri mutlu olsun diye kendinizi heder etmenin anlamı yok. Sonuçta herkesin yapabildiği ve yapamadığı şeyler olabilir, bundan doğal bir şey yok.

BALIK BURCU 

Başkalarının fikirlerini de almak o fikirleri anlamaya çalışmak çok önemlidir. Sizin bu dolunay döneminde kabul etmeniz gereken şey dünyada yalnız olmadığınız. Ayrıca kendinizi geliştirmek adına kendinizle yüzleşmenin ne kadar önemli olduğu gerçeğini de kavramalısınız. Eksiklerinizi görmeli ve bu konularda farkındalık yaratmalısınız. Eğitim alanında sıkıntılarınız varsa çok çalışarak bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. İnsan ilişkilerinde belirli kişilere bağlı kalmak yerine, alıştığınız çevrenin dışına çıkarak yeni kişilerle tanışmalı ve farklı bakış açılarını gözlemlemelisiniz. Ben her şeyi biliyorum demek yerine daha öğreneceğim çok şey var diyebilmek lazım. Hayatınızda biri yoksa hazır olan beklediğiniz kişi kapınızı çalabilir. Hatta karşınıza çıkacak kişi duyarlılığı ve size olan yaklaşım şekli ile hayatınızda yeni bir dönemi başlatabilir. Seyahatler gündemde olabilir. Hayatınızda her zaman yeniliklere açık olmaya çalışın ve değişim- dönüşümün her an yaşanması gerektiğinin de farkında olun. Para, güç en büyük zenginlik değildir. Öğrenmek, keşfetmek ve hissetmek çok daha büyük zenginliktir.

Jüpiter İle İlgili Her Şey!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Koç burcu olarak benim dikkat etmem gereken konular aile ilişkiler :/ ailem uzakta ama ihmal ettiğim dönemdeyim. Daha dikkatli olmam lazım

  2. Yengeç burcu hep derindir. Hep derinlerde gezer. Her şeyin arka planına, özüne odaklanır. Sezgilerimiz de çok güçlü sevin la bizi

  3. Ruhunuzun ihtiyaçları sizin için her şeyden önemli bir hal alacak. Vayy bu cümleyi beğendim iyimiş :)Terazi bu arada :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu