Astroloji

17 Temmuz 2019 Ay Tutulması

17 Temmuz Ay Tutulması saat 00.38’de Oğlak burcunun 24 derecesinde olacak. Ay tutulmaları için güçlü dolunaylar denir. Hayat yolumuzda ilerlerken miadını doldurmuş tüm konular ve bize faydası olmayan tüm insanlar yolumuzdan bir bir çekilir. Ayırt edebileceğimiz şekilde değişimler yaşarız. Hayatımızdaki dağınık konularla ilgili her şey rayına oturur. Bu seferki ay tutulmasını ülkemizden de izleyebileceğiz, bu nedenle de etkilerini daha net bir şekilde hissedeceğiz.

OCAK GÜNEŞ TUTULMASI & TEMMUZ AY TUTULMASI

Ocak ayında yine Oğlak burcunda bir Güneş Tutulması yaşadık. İş, ev ve aşk konularında değişimler de peşinden gelmişti. Ocak ayından Temmuz ayına kadar çaba gösterdik ve çok yorulduk. 17 temmuz Ay Tutulması bu yeni başlangıçları sağlamlaştırmamıza yardımcı olacak. Ocak ayında start verdiğimiz tüm konularla ilgili netleşmeler yaşayacağız. Bu dönem cesaretimiz, azmimiz ve sorumluluk bilincimiz yüksek bir şekilde, hızlı ve yoğun bir süreçle karşı karşıya kalacağız.

OĞLAK BURCU NEYİ TEMSİL EDER?

Oğlak burcu otorite konumundaki devlet adamlarını, yöneticileri, yaşlıları temsil eder. Ayrıca inşaat sektörü ve toprakla ilgili işlerle de bağlantılıdır. Bu alanlarda sıkıntılar yaşanabilir. Aile büyükleri ile ilgilenmek, onlara karşı anlayışlı olmak ve sağlıkla ilgili konularında onlara destek olmak gerekebilir.

Oğlak Burcu Özellikleri

17 TEMMUZ AY TUTULMASI OĞLAK BURCUNDA

Oğlak burcu toprak elementine sahip öncü nitelikte bir burçtur. Oğlak burcu çalışkan, sorumluluk sahibi ve ciddidir. Bu da demek oluyor ki ciddi başlangıçlar gündemimizde olacak. Despot bir enerji gökyüzüne hakim olacak ve oradan da bize yansıyacak. Satürn ve Plüton da bu ay tutulmasında devrede olacağından hayatlarımızda bir dönem kapanacak ve yeni bir dönem açılacak diyebiliriz. Sorumluluk almayı ve değişimi kabullenmeyi öğrenmeliyiz.

Korku, baskı hissi, memnuniyetsizlik, endişe ve hayal kırıklıkları da gündemimizde olabilir. Özellikle gerçekleri ve değişimi kabul etmek istemeyenler bunları daha yoğun yaşayacaktır. İçimize attığımız duyguların şiddetli bir şekilde dışa vurumunu yaşamamız da bu dönemde mümkün. Dünyanın bizim etrafımızda dönmediğini algılamamız ve herkesin bu dünyada pay sahibi olduğunu içselleştirmemiz büyük önem taşıyor.

AY TUTULMASI: SEVGİ, MADDİ DEĞERLER, ESTETİK VE EVLİLİKLER İLE İLGİLİ ÖNEMLİ YENİ BAŞLANGIÇLAR VAAD ETMEKTEDİR.

Gökyüzündeki gezegenlerin yerleşimi ve kavuşumları dolayısıyla gelecek hedeflerimizde bazı değişiklikler olabilir ancak her zaman su akar yolunu bulur felsefesi ile akışta kalabilmek bizim yararımıza olacaktır. Maddi açıdan bir takım dalgalanmalar olabilir, bazı kişiler ani iflaslar yaşarken bazı kişilerin karşısına ani gelir kapıları çıkabilir. Turizm, teknoloji, medya, internet ile ilgili işlerde gelişmeler yaşanabilir.

MERKÜR RETRODA- MARS İLE KAVUŞUMDA  URANÜS KARE AÇIDA

İsteklerimiz gerçekleşmediğinde dengeli olmaya çalışmalı ve çevremizdeki insanlara karşı kibirli ve egolu cümleler kurmamak için çabalamalıyız. Gücü ve otoriteyi yanlış kullanmamalıyız. Yoksa bedelleri ağır olabilir. Trafikte dikkat etmeliyiz çünkü gökyüzünde kaza enerjisi aktif durumda. Bu aralar bol bol evlilik haberleri duyabilir, yalnız olanların yeni ilişkilere başladığı haberini alabiliriz. Haksızlık yapanlar, dürüst davranmayanlar içinse ciddi kayıplar yaşanabilir.

AY TUTULMASININ ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Ay tutulmaları 3 aya kadar etkisini gösterir. Değişimleri ise 24 Temmuz- 15 Ağustos arası yoğun şekilde yaşayacağız. Sağlık açısındansa dişler, kemikler, iskelet sistemi ve göğüs bölgesi ile ilgili konulara dikkat etmeli, gerekli kontrolleri yaptırmalıyız.

AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ BURCU

Bugüne kadarki emeklerinizin karşılığını alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Ailenizi düşünerek bazı hedeflerinizden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Aileye yeni bir birey katılabilir. Üstlerinizle tartışmamak adına biraz daha sakin ve anlayışlı olmaya çalışmalısınız. İş yerinizde bir değişiklik söz konusu olabilir, göreviniz dışında farklı teklifler ve fırsatlar sunulabilir. Buna şehir değiştirmek de dahil ya da evden çalışmak gibi bir olasılık da gündeme gelebilir.

BOĞA BURCU

Hedefleriniz büyük, hayalleriniz ise zaman zaman ütopik olabiliyor. Yenilik ihtiyacı içindesiniz, ancak önünüzde engel olduğu hissine kapılabilirsiniz. Değişim sizin için şartsa hedefinizden vazgeçmemeli ve yolunuza devam etmelisiniz. Kafanızda basın-yayın, sosyal medya ve eğitim üzerine bazı minik adımlar var, ancak bu değişiklikler ardından büyük sorumluluklar getirebilir. Bu dönemde yaşamanız olası fikir ayrılıklarında öfkeli cümleler kurmamaya özen göstermelisiniz. Kardeşleriniz, kuzenleriniz ya da yakın çevrenizin hayatında yenilikler ve değişimler gözlemleyebilirsiniz. Taşınmak ya da yaşam düzeninizi yenilemek ile ilgili bir fikriniz varsa olumlu enerjiler altındasınız.

İKİZLER BURCU

Hayat kaliteniz, düzeniniz ve konforunuzla ilgili yenilik ihtiyacı içine girebilirsiniz. Maddi konularda sorumluluklarınızın ağır olduğunu düşünebilir, psikolojik olarak kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Beklediğiniz paraların gelmesi gecikebilir, bir takım sorunlar çıkabilir, fakat bu durum krize dönüşmeyecek rahat olun. Bir engelden, bir hastalıktan ya da size iyi gelmeyen bir insandan kurtulabilirsiniz. Yaşayacağınız değişimler özgüveninizi arttıracak. Değişime açık olduğunuz için bu tutulma ile istediklerinizi başarmanız olası.

YENGEÇ BURCU

Tutulma karşıt burcunuz olan Oğlak burcunda gerçekleşeceği için duygusal anlamda biraz zorlanabilirsiniz. Hayata karşı endişeli tavırlarınızı bırakıp harekete geçmelisiniz. İlişkilerinizi sorgulayarak farkındalığınızı arttırabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışıp sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz. Bir ortaklığınız varsa buu bitirip kendi yolunuza bakabilirsiniz. Güzel giden bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz, bir takım sorunlarla mücadele ettiğiniz bir ilişkiniz varsa da partnerinizle yaşayacağınız yüzleşme sonucunda ilişkinize son verebilirsiniz. Hayattaki en önemli olgu alma verme dengesini korumaktır.

ASLAN BURCU

Bekleyen bir çok sorumluluğunuz var, istemeden zorla yerine getirmek zorunda kaldığınız görevler, bir yanda da kendi umutlarınız ve hayalleriniz. Hayatınızda işinize yaramayan size fayda sağlamayan her ne varsa artık onlardan uzaklaşmalısınız. Bu dönem hayatınızı düzene koyma zamanıdır. Bir takım kırılma noktaları ve yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bu durumları kendinize sıkıntı yapmadan, dostlarınızla vakit geçirerek yoluna koymaya çalışmalısınız. Sağlıklı yaşam ile ilgili de bir takım adımlar atarsanız modunuzu yükseltebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla da aranızdaki seviyeyi korumalısınız. İş konularında duygusal olmamalı, olaylara biraz daha mantık süzgecinden geçirerek bakmalısınız. Yeni bir iş fırsatı karşınıza çıkabilir ya da bulunduğunuz işte bir değişiklik yaşayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU

Beklentileriniz ve hayalleriniz var uzun zamandır bunlar üzerinde düşünüyorsunuz, bu dönemde beklentilerinizle birebir örtüşmese de güzel gelişmeler yaşamanız mümkün olacak. Kendi içinizde yaşamaktan bunalıp dış dünyaya açılma kararı alabilirsiniz. İş anlamında büyük projeler gündeminizde olabilir. Geleceğinizi ilgilendiren önemli kararlar alabilirsiniz. Aşk hayatınızda sorgulamalar ve yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Güzel giden bir ilişkiler geleceğe doğru emin adımlarla ilerlerken temeli oturmamış sarsıntılı ilişkiler ise bu dönemde son bulabilir. Olumlu ya da olumsuz tüm gelişmelerin sonucunda kazanan siz olacaksınız. Büyüklerinizden maddi destek almanız mümkün.

TERAZİ BURCU

Son dönemlerde kabuğunuza çekildiniz, biraz dışarıya açılmakta fayda var. Ailenizde bir değişim olabilir. Sorumluluklarınızın artacağı bir dönemdesiniz. Kişisel özgürlük alanınızla ilgili sorunlar yaşamanız mümkün. Toplumsal statünüz değişebilir. Anne/baba olmak ya da evlenmek gibi. Evle ilgili konular, sağlık sorunları, miras problemleri ya da aile içindeki bazı durumlar sizi rahatsız edebilir. Akraba ve aile üyeleri ile tartışmalardan ve küslüklerden kaçınmalısınız. Yaşadığınız sorunları çözmeden rafa kaldırırsanız bir müddet sonra bunlar daha büyük problemler olarak karşınıza çıkabilir.

AKREP BURCU

Sürekli kendi fikirlerinizin kabul görmesini ister bir haliniz var, bu olmayınca da tartışmalar kaçınılmaz oluyor. Bu yüzden iletişim şeklinizi gözden geçirmenizde fayda var. Biraz daha uzlaşmacı, anlayışlı ve makul davranmalısınız. Kardeş, kuzen veya yakın çevrenizle ilgili değişimler meydana gelebilir. Yazı, imza gibi önemli durumlarda aksamalar olabilir. Karamsar olmamalısınız, ileriye dönük hedeflerinize doğru ilerlemelisiniz.Yeni bakış açıları kazanmanız için bu dönem olumlu enerjiler mevcut. Araba almak ya da var olan arabanızı değiştirmek, taşınmak, eviniz içinde değişiklikler yapmak, seyahat ve eğitim gibi konularda girişimleriniz olabilir. Ani bir evlilik kararı da gündeminize oturabilir.

YAY BURCU

Kişisel kaynaklarınızla ilgili bir takım sorunlar ve gecikmelerin olacağı krizli bir dönem yaşayabilirsiniz. Kendinize güveniniz tam ancak bu her olayda çıkış yolu olamaz, bu dönemde bunu tecrübe edebilirsiniz. Ev ya da arabanızı satarak değişik yatırımlar yapma düşüncesi içine girebilirsiniz. Maddi açıdan kaynaklarınızı doğru kullanmazsanız bütçenizde açık çıkabilir. Hayata karşı biraz daha gerçekçi bakmaya çalışmalısınız. Krediler, miras olayları ve çevrenizdeki insanlardan göreceğiniz destek ile konumunuzu güçlendirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU

Bu tutulma burcunuzda gerçekleşeceği için sağlığınıza dikkat etmelisiniz, hassas bir dönemde olacaksınız. Hayat koşturmacasına fazlaca dalıp kendinizi heder etmemeli, dinlenmeye de zaman ayırmalısınız. Hayatınızda istediğiniz gibi gitmeyen bazı konularla ilgili yüzleşmeler yaşamanız mümkün. Kendinize sorduğunuz soruların cevaplarını alacak ve nerede hata yaptığınız net bir şekilde göreceksiniz. İçinize kapandığınız dönemlerin ardından biraz sosyalleşmenin size iyi geleceği kanısına varabilirsiniz. Ani bir kararla iş hayatınıza bir ortak katabilir, ya da yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bu kararla bütünlendiğinizi hissedebilirsiniz. Fiziksel olarak da kendinizde bir değişiklik yapabilirsiniz. Bugüne kadar gösterdiğiniz emeklerin ve çabaların karşılığını olumlu-olumsuz alacaksınız.

KOVA BURCU

Hayata genel bakışınız oldukça mantıklı ve görev bilinci içinde. Artık bu bakış açınızı değiştirmelisiniz. İçsel anlamda bir dönüşüm sizi bekliyor. Kendinizle uzun süre başbaşa kalmak, anıları düşünmek, hayal kırıklıklarını hatırlamak sizi ruhsal açıdan yıpratabilir.  Bu süreçte yıllardır arka plana attığınız sorunlar tekrardan önünüze çıkabilir. Engellenme ve baskılanma duygularından uzaklaşmanız gerekli. Birilerine bağımlı olma düşüncesinden uzaklaşmalısınız. Gelir-gider dengeniz biraz sarsılabilir. Giderleriniz fazlalaşınca daha çok çalışmak isteyebilirsiniz. Biraz işinize yoğunlaşmak hayırlı konuları da gündeminize getirebilir.

BALIK BURCU

Bir çok hayaliniz var ve bunlarla ilgili bir çok gel-gitli durumlar yaşadınız. Ancak artık yolunuzu bulma zamanınız geldi. İsteklerinize ulaştığınızda tatmin olup olmayacağınıza dair endişeleriniz olsa da kendi içinize dönerseniz bu sorulara cevap bulabilirsiniz. Ummadığınız insanlardan ummadığınız davranışlar görebilirsiniz, dostlarınızla ilgili bir yüzleşme yaşamanız mümkün. Bu tutulma döneminde hayatınıza yeni insanlar katılabilir. Size yol gösterebilecek olgun insanlarla tanışabilirsiniz. Hayat yolunuzda size destek olanların ve olmayanların ayrımına bu dönemde varabilirsiniz. Eviniz ve kendiniz için yeni eşyalar alabilirsiniz. Bir sosyal grubun içinde size önemli bir sorumluluk verilebilir.

17 Temmuz Ay tutulması yazımdan sonra belki Venüs hakkındaki gerçekler yazıma göz atmak istersiniz.

Venüs Hakkındaki Gerçekler

İlgili Makaleler

19 Yorum

    1. şu canım Yay’ların hayalperestliğini birazcık bırakması konusuna değindiğiniz nasıl da isabet olmuş :))))

  1. Başımıza ne geliyorsa bu tutulmalardan geliyor zaten.. Doğum günüme günler kala ay hanım gitmiş karşıt burcumda tutulmuş.. Yengeç olmak zor zanaat efendim.. Zorlu sürecimde kendime başarılar diliyorum.. Teşekkürler.. :)

  2. Yeni bir iş fırsatı karşınıza çıkabilir ya da bulunduğunuz işte bir değişiklik yaşayabilirsiniz.

    demişsin gerçekten de iş yerinde büyük değişiklikler olmak üzere :(

  3. Gel de burçlara birde inanmayın derler Nasılda tutmuş İkizlerin Bu aralar maddi olarak can sıkıntısı yaşamıyor değilim Malum gezdim tozdum yedim paraları birde üzerine telefon faturası cuk oturdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu