GündemSinema

17 Mayıs Haftası Vizyon Filmleri

17 Mayıs Haftası vizyon filmleri, bu hafta vizyona 9 film giriyor. Özellikle aksiyon film severlerin beklediği John Wick 3 Parabellum‘da bu hafta vizyona giren filmlerden.

17 Mayıs Haftası Vizyon Filmleri

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum filminin yönetmenliğini Chad Stahelski yaptı. John Wick  gizli suikastçı birliğinden atılmıştır ve kellesi karşılığında ödül almak için suikastçilar peşine düşmüştür. John Wick iki sebeple firar etmiştir, kellesi üzerine 14 milyon dolarlık açık sözleşme konulmuştur ve temel bir kuralı ihlal etmiştir. Continental Hotel’de yüksek masa üyesini öldürmüştür. John’a otelin yöneticisi Winston  kaçması için bir saatlik süre tanır. 1 saati dolduğunda  üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecektir. Ayrıca diğer üyelerle iletişimi kesilecektir. John’un New York’tan kaçma mücadelesinde tek güvenebileceği  servis endüstrisidir…

John Wick: 3 Parabellum Film Tanıtım Fragmanı. Çok Yakında Vizyonda

KİM DAHA MUTLU

Kim Daha Mutlu filminde üç kadının beklentilerini konu alıyor. Şükran yakın zamanda evlenecektir. Evlenmesinin ardından hayatların birbirine geçtiği hüzünlü, neşeli ve romantik hikayesini konu ediyor. Bilge, evlilik meraklısı her şeyin evlilik olduğunu sanan bir kadındır. Evleneceği günü sabırsızlık ile beklemektedir. Yakında evlenecek olan Şükran’ın yerinde olmak istemektedir. Bilge’nin özendiği Şükran ise,elinde olan şeylerle yetinmez. Şükran, sürekli kendisinde olmayan şeylerin isteği ve arzusu içindedir. Aylin ise Şükran ve Bilge’yi mükemmel ve çok mutlu bir hayat sürdürdüğünü düşünmektedir. Ve diğerlerinden çok farklı planları vardır.
Yönetmen : Hakan Haksun
Oyuncular : Serenay Aktaş, Ecem Özkaya Üstündağ, Emre Kıvılcım, Ümit Erdim, Hasan Denizyaran, Bengi İdil Uras, Ercüment Aydın, Emel Pala

Yeni Spider Man Tanıtım Videosu Çıktı!

LANETLİ KAPI “PARANORMAL ORMAN”

Film, ormanda gizemli bir kapı bulan bir ailenin başına gelen paranormal olayları konu ediyor. Küçük bir kasabada yaşayan ailenin hayatı, bir gün ormana yaptıkları bir gezi sırasında bambaşka bir boyut kazanıyor. Ormanda gizemli bir kapı bulan ailenin hayatı kötü gitmeye başlar.Ama aile bu gizemli kapının gizemini öğrenmek ister.  Buldukları kapı sadece eski bir kapı mı, yoksa herkesin uzak durmak istediği, öğrenmek istemeyecekleri karanlık bir gerçeğe açılan bir kapı mıdır?
Yönetmen : Billy Chase Goforth
Oyuncular : Katherine Forbes, CJ Jones, Jennifer Pierce Mathus, David Ress Snell

Batwoman Dizisinin Fragmanı Çıktı!

MASUMİYETİN DAYANILMAZ ÇEKİCİLİĞİ

Film kendisini kıskanan üvey annesi tarafından sokağa atılan genç bir kızın hikayesinianlatıyor. Claire genç ve çok gir kadındır. Babasının otelinde üvey annesi Maud tarafından işletilen otelinde çalışmaktadır. Genç kızın güzelliği, üvey annesinin kıskançlığına sebep olur. Bir adamın Claire’a aşık olması, üvey annesini iyice öfkelendirmiş ve genç kızı sokağa atmasına neden olur. Sokakta kalan Claire kendisine bir sığınak bulur. Üvey annesinin katı kuralları ile yaşayan genç kızın yeni bir dünyaya adım atmıştır. Bu hayat yaşamaya alışkın olduğu hayattan tamamen farklıdır. Bu farklı hayatı keşfetmesini sağlayan ise 7 tane adamdır.
Yönetmen : Anne Fontaine
Oyuncular : Lou De Laáge, Isabelle Huppert, Charles Berling, Damien Bonnard, Jonathan Cohen, Richard Fréchette, Vincent Macaigne, Pablo Pauly

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw – Film Tanıtım ve Fragmanı

İÇERDEKİLER

Film, darbe döneminde gözaltına alınıp sorgulanan bir öğretmenin hikayesini konu ediyor. Darbe döneminde bir öğretmen, iktidarın söylemlerine karşı bildiri dağıtırken gözaltına alınır. Öğretmenin gözaltında tutulduğu sürede kimseyle görüşmesine izin verilmez. Üstelik hakkında herhangi bir tutuklama kararı çıkmadan, siyasi şube baş komiser tarafından 185 gün boyunca sorgulanır. Çok büyük psikolojik baskı altında sorgulanan öğretmen, karısı ile görüşme fırsatı yakaladığında kendisini çok başka bir durumun içerisinde bulur. Usta yazar ve şair Melih Cevdet Anday’ın aynı isimli yapıtından sinemaya uyarlanmıştır.
Yönetmen : Hüseyin Karabey
Oyuncular : Caner Cindoruk, Settar Tanrıöğen, Gİzem Soysaldı, Feyyaz Duman, Görkem Mertöz, Gürsu Gür, Melek Ceylan

Enes Batur Gerçek Kahraman Film Tanıtımı ve Fragmanı

UGLYDOLLS

Moxy Uglyville kasabasında yaşayan özgür ruhlu biridir. Yaşadığı kasaba garipliklerin sevildiği, farklılıkların kutlandığı bir kasabadır. Kasaba yaşayanların günleri neşe ve sürekli koşturma içinde geçer. Moxy, kasabadaki hayatından çok mutludur ama Uglyville’in arkasında yer alan dağın diğer tarafından ne olduğunu merak eder. Moxy yanına en yakın arkadaşlarını alıp diğer tarafta ne olduğunu öğrenmek için yola çıkar. Moxy ve arkadaşları dağın diğer tarafına gittiklerinde ise bambaşka bir dünya keşfeder. Karşılarındaki şehir Moxy ve arkadaşlarının büyülenmesine neden olur. Fakat burası onların pek de düşledikleri gibi değildir.

Dağın arkasında ki bu yer geleneksel oyuncakların eğitim gördüğü bir yerdir. Bu oyuncaklar mezun olduktan sonra  gerçek dünyaya gidip  kendilerini sevecek bir çocuk aramaya başlıyorlar. Dağın arkasında ki bu  şehri “mükemmel oyuncak” Lou yönetmektedir. Moxy ve arkadaşları burada farklı olmanın getirileriyle yüzleşmek zorunda kalır. Diğer bir yandan da sevilme isteklerinin gerçekleşmesi için mücadele etmek zorunda kalacaktır.
Yönetmen : Kelly Asbury
Seslendirme Kadrosu : Kelly Clarkson, Emma Roberts, Janelle Monáe, Nick Jonas, Blake Shelton

NE OLUR GİTME

Geçmişte yaşadığı kirli hayatını geride bırakmak isteyen bir adamın hikayesini ele alıyor. 60 yaşlarında olan Kudret, geçmişte eski bir kiralık katildir. Kudret artık kirli geçmişini ardında bırakmaya karar verir. Kiralık katilliği bırakıp yeni bir hayata başlamak için yaşadığı şehri terk eder. Normal ve sakin bir yaşam sürmeye kararlı olan Kudret, küçük bir kasabaya yerleşir. Kendisine  burada basit ama mutlu olabileceği bir dünya kurmaya çalışır ama geçmiş peşini bırakmaz. Geçmişe ait sırların ve ilişkilerin ortaya çıkmasıyla birlikte kendisini bazı olayın içinde bulur.
Yönetmen : Yüksel Torun
Oyuncular : Yusuf Atala, Eren Vurdem, Gaye Turgut Evin, Ümit Acar, Yeşim Salkım

17 Mayıs Haftası Vizyon Filmleri

GÜN BATIMI (SUNSET)
1. Dünya Savaşı öncesinde Macaristan’da yaşayan genç bir kızın hikayesini konu ediyor. Yaşadığı bir sürü olayın ardından korkusuz bir kadına dönüşen Irisz Leiter, ailesine ait olan efsanevi şapka fabrikasında çalışmayı hayal eden genç bir kadındır. Irisz hayallerini gerçekleştirmek için kendi soyadını taşıyan dükkanda çalışmak uğruna Budapeşte’ye gider. Genç kadın burada istemediği bir durumla karşı karşıya kalır.
Şapka dükkanının yeni sahibi olan Oszkar Brill, geçmişte yaşanan olaylar yüzünden Irisz’i  yanında çalıştırmak istemez ve genç kadını gönderir. Fakat Irisz şehri terketmek istemez. Geçmişiyle ilgili gerçekleri öğrenmeye kafasına koyar. Geçmişin sırrını ortaya çıkarabilecek tek kişi olan Kálmán Leiter’dır. Irisz, 1. Dünya Savaşının ortasındaki Budapeşte’nin karanlık sokaklarını Kalman’ı bulmak için adım adım dolaşır. Irisz, geçirdiği bu zaman süresince  ayakları yere basan korkusuz bir kadına dönüşür.
Yönetmen : László Nemes
Oyuncular : Juli Jakab, Vlad Ivanov, Evelin Dobos, Marcin Czarnik, Judit Bárdos, Bálázs Czukor, Christian Harting, Levente Molnár

BİSİKLETLER

Bir grup bisikletin şehirlerini korumak için yaşadıkları maceraları konu ediyor. Spokesville dağların, ormanların nehirlerin arasında bulunun çok güzel bir kasabadır. Özellikle de cesur ve sevimli bisikletler için. Speddy, yerel bir postanede çalışan bir dağ bisikletidir. Onun en iyi arkadaşları Pinion, Gassy ve Montana’dır. Büyülü ve çok renkli bir kasabada yaşayan bisikletler, temiz havadan ve lekesiz sokaklardan dolayı mutlulardır. Daha önce hiç kimsenin bilmediği bir cihaz kasabaya gelir. Ve bu cennet gibi olan kasaba birden kirlenmeye başlar. Speddy kasabayı bu cihazdan korumaya kararlıdır. arkadaşları ile birlikte heyecan verici bir maceraya koyulur.
Yönetmen : Manuel J García
Oyuncular : Carlos Latre, María Querol, Anabel Alonso

Sinema Dünyasından Haberler Var. Hem de Ne Bombalar.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. UGLYDOLLS Ve bisikletler dikkatimi çekti neden çünkü animasyon. Ben animasyon aşığı biriyim sonuçta :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu