Sinema

17 Ağustos’ta Vizyona Girecek Filmler

17 Ağustos’ta vizyona girecek filmler Captive State, Köpek Dişi, Karanlıkta, Beyaz Diş, Siccin 5, Benim Adım Osssman, Yarım ile Yamalak, Milyonluk Kuş, Yarıyol, Sevginin Gücü ve Cin Çıkarması olmak üzere sinemaseverlere birbirinden farklı konu ve türlerde seçenek sunuyor.

İşte 17 Ağustos’ta vizyona girecek filmler, konuları ve türleri;

1- Benim Adım Osssman

Türk yapımı Benim Adım Osssman, haftanın ilk komedi filmi. Sedat Kapurtu, Metin Yıldız, Ateş Fatih Uçan gibi isimlerin rol aldığı filmde, köşe yazarlığına kendini adayan Osman’ın, kuzeni Fiko ile Dursun’un yanına gelmesiyle değişen hayatı konu ediniyor.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler
17 Ağustos’ta vizyona girecek filmler

2- Beyaz Diş

Animasyon türündeki ABD yapımı film, Jack London’ın efsane kitabından esinlenerek beyaz perdeye aktarılmış. 1 saat 25 dakikalık filmin yönetmenlik koltuğunda Alexandre Espigares otururken, Virginie Efira, Raphaël Personnaz, Dominique Pinon gibi oyuncular karakterlere hayat vermiş.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler

3- Captive State

Haftanın bilim kurgu türündeki filmi Captive State, uzaylı istilasının ardından gelişen olayları konu edinen bir film. John Goodman, Vera Farmiga, Ashton Sanders gibi isimlerin performanslarını izleyeceğimiz filmde, Rupert Wyatt yönetmenlik koltuğunda…

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler

4- Cin Çıkarması

Gerilim korku türündeki Cin Çıkarması filmi, kardeşinin ölmesinden sonra onunla bağ ve bağlantı kurmaya çalışan genç bir kızın hayatını anlatıyor. Korku gerilim türündeki filmleri sevenler için izlenmesi gereken bir film diyebiliriz. Mümtaz Yıldırımlar’ın yönetmenlik koltuğunda olduğu filmin oyuncuları Maria Figgins, Adrian Annis ve Holly Jacobson…

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler
17 Ağustos’ta vizyona girecek filmler

5- İnanılmaz Aile 2

Ailece izleyebileceğiniz bir animasyon filmi olan İnanılmaz Aile 2, yaklaşık 2 saat sürüyor. Craig T. Nelson, Holly Hunter, Sarah Vowell gibi oyuncuların seslendirmede hayat verdiği karakterlerin hikayesi ise şöyle; Jack-Jack’in süper güçleri gelişmeye başlamıştır. Bu sebeple Bob’un ilgisi çoğunlukla Jack-Jack üzerindedir. Bir yandan dünyayı kurtarmakla meşgul olan Bob’u bir yandan Jack-Jack ile mücadele ederken izleyeceğiz.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler

6- Karanlıkta

Gerilim dram türündeki ABD yapımı filmde Natalie Dormer, Emily Ratajkowski, Ed Skrei gibi başarılı oyuncuları görüyoruz. Görme engelli Sofia’nın şahit olduğu bir cinayet sonrası yolsuzluk, şiddet ve şantajın sık olduğu yeraltı dünyasına yolculuğu konu ediniyor.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler

7- Köpek Dişi

Christos Stergioglou, Angeliki Papoulia, Mary Tson gibi oyuncuları izleyeceğimiz filmde, şehrin dışında izole edilmiş bir bölgede yaşayan anne ve çocukları konu ediniyor. Dram türündeki bu film 1 saat 36 dakika sürüyor.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler

8- Milyonluk Kuş

Haftanın Türk yapımı filmlerinden biri olan Milyonluk Kuş, komedi türünde. Gökçe Özyol, Mehtap Bayrı, Ufuk Özkan gibi oyuncuları izleyeceğimiz film, Hakkı’nın hava alanında yurt dışından gelecek olan mimar yerine polisler tarafından aranmakta olan bir kuş hırsızını arabasına almasıyla başlıyor.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler

9- Sevginin Gücü

Haftanın tek Bollywood filmi olan Sevginin Gücü, dram türünde. Kabir Khan’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde oyuncular ise şu şekilde Salman Khan, Kareena Kapoor, Harshaali Malhotra… Filminde 5 yaşında konuşamayan küçük bir kız ile yolları kesişen bir adamın hikayesini izliyor olacağız.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler
17 Ağustos’ta vizyona girecek filmler

10- Siccin 5

Siccin serisinin 5.si olan filmde, yıllar evvel yapılmış olan bir ayin sonrası hayatları altüst olan ve kabusa dönen bir ailenin hikayesine yer veriliyor. Rüya Önal, Merve Ateş, Özgür Hacıer gibi oyuncuların performans sergilediği filmde Alper Mestçi’yi yönetmenlik koltuğunda görüyoruz.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler

11- Yarı Yol

17 Ağustos’ta vizyona girecek filmlerden bir diğeri Mehmet Ali Gündoğdu’nun yönetmenlik koltuğunda oturduğu Yarı Yol filmi. Wilma Elles, Murat Rızaoğlu, Kerem Göğüş gibi isimlerin yer aldığı dram, aksiyon türündeki film kardeşten öte birbirlerine bağlı olan iki arkadaşın farklı yönlere savrulan hikayeleri konu ediniyor.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler

12- Yarım ve Yamalak

Haftanın vizyona giren son filmi Yarım ve Yamalak’ın yönetmeni ve senaristi Kubilay Yılmaz. Adem Eraydın, Selahattin Çakır, Gülnihal Demir gibi oyuncuların yer aldığı komedi türündeki filmde kendi halinde iyi bir insan olan Hayri ile sahtekar arkadaşı Erol’un hikayesi anlatılıyor. Erol’un bir mafya babasını kızına aşık olmasıyla da komedi tavan yapıyor.

17 Ağustos'ta vizyona girecek filmler
17 Ağustos’ta vizyona girecek filmler
Shall We? Sinema Geceleri – 2018 Açık Hava Sineması

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Bajrangi bhaijanin 2. Simi cekildi yoksa ilki olamaz heralde cünkü bir kac yıl oldu ilk filmi cıkalı o zaman Türkiye’de sinemalarda gösterime girdi mi girmedi mi bilmiyorum. kafam karıştı izledigim en iyi filmlerden birisiydi inşallah 2. Si cekilmiştir

  2. Beyaz Diş kitabını okumuştum. Gerçi okumayan kalmadı diye düşünüyorum ama :D Filmi de benim için çok farklı bir deneyim olabilir bencee…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu