in

SinirlendimSinirlendim AğladımAğladım

15 İlde Sokağa Çıkma Yasağı!

15 ilde sokağa çıkma yasağı

15 ilde sokağa çıkma yasağı uygulaması! Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilim kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu..

15 İlde Sokağa Çıkma Yasağı Uygulaması

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurular merak ediliyordu. Özellikle 14 büyükşehir ve Zonguldak için bu hafta sonu yasak gelecek mi sorusuna cevap geldi. Son dakika gelen açıklamayla hafta sonu15 ilimizde sokağa çıkma yasağı  tekrardan uygulanacak.  Geçtiğimiz hafta başında corona virüsü normalleşme süreci ile ilgili bir çok kararlar alınmıştı. Uzun bir sürenin ardından kapalı olan bir çok işletme belirlenen kurallara uymak şartıyla tekrardan faaliyete geçmişti.  Bu kararın ardından vatandaşlar bu hafta sonu sokağa çıkma yasağının gelmeyeceğini düşünüyordu. Ancak İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son genelgeye göre bu hafta sonuda kısıtlamanın uygulanacağı bildirildi.

1 Haziran itibarı ile Corona virüsü vaka sayısı artış hızında kayda değer bir oranda düşüş yaşandıktan sonra normalleşme sürecine girilmişti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığından gelen açıklamaya göre hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar açık olacak. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu cumartesi ve pazar günleri, lokanta ve restoran tarzı işyerleri sadece evlere paket servis şeklinde hizmet verecek.

 6 Haziran Cumartesi günü saat 10:00 -17:00  saatleri arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler açık olacak.

Sokağa çıkma yasağı uygulanacak iller;

Ankara

Balıkesir

Bursa

Eskişehir

Gaziantep

İstanbul

İzmir

Kayseri

Kocaeli

Konya

Manisa

Sakarya

Samsun

Van

Zonguldak

Bu illerde 05.06.2020 tarihi saat 24.00 ile 07.06.2020 tarihi saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak

 

Yurtdışına Uçuşlar Başlıyor! 40 Ülkeye Uçuşlar Bu Ay Başlıyor

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bipolar rahatsızlığı

Bipolar Rahatsızlığı İle İlgili Gerçekler

Affetmek hangi durumlarda kolaydır

Affetmek Hangi Durumlarda Kolaydır?