Teknoloji

10 Bin Takipçiniz Olmadan Instagram Hikayenize Link Ekleyin!

Koş vatandaş! Hizmet ayağınıza geldi! Bugünkü haberimizde 10 bin takipçiniz olmadan Instagram hikayenize link ekleme yöntemini sizlerle paylaşacağız!

10 Bin Takipçiniz Olmadan Instagram Hikayenize Link Ekleyin!

Instagram‘da hikayelere link eklemek için 10 binden fazla takipçiniz olması ve işletme profiline sahip olmanız gerekir. Bu klişe bilgili bir kenara bırakmaya, tarih tozlu sayfalarına gömmeye ne dersiniz?

Takipçi sayınız az, bu sebeple hikayelerinize link ekleyemiyor musunuz? E biz kıyamayız ki size… Bir overlok makinesi olmasak da, hizmeti ayağınıza getiriyor, hikayelerinize kolayca link ekleme yöntemini sizlere sunuyoruz. Evet, hazırsak başlayalım!

Başlıyoruz…

10 bin takipçi ve işletme profili olmadan hikayeye link ekleyebilmek için öncelikle IGTV’yi kullanabiliyor olmanız gerekmekte. IGTV ilk çıktığında ayrı bir eklenti olarak çıkmış, sonrasında ise Instagram’a entegre edilmişti. Instagram’a girdiğinizde yukarıda sağda görülen icon oluyor kendileri…

İlk adım:

Öncelikle telefonunuzun kamerasını açıp minimum 15 saniyelik bir video çekiyorsunuz. Çünkü IGTV en az 15 saniyelik bir videoyu kabul eder. 15 saniyelik bir video çektiyseniz ilk aşamayı tamamladınız demektir. Şimdi gelelim ikinci aşamaya…

İkinci adım:

Instagram hesabınıza giriş yapın ve IGTV sekmesine tıklayın. Açılan yeni pencerede profil fotoğrafınıza tıklayın. Buraya tıklayınca ekranın sağ köşesinde bir “+” işareti göreceksiniz. Artıya tıklıyorsunuz ve minimum 15 saniye olan videonuzu telefonunuzun galerisinden seçiyorsunuz.

Dip not: Videoyu seçtikten sonra dilerseniz bir kapak fotoğrafı da seçebilir ya da video üzerinde gezinerek istediğiniz kareyi kapak fotoğrafı yapabilirsiniz.

Üçüncü adım:

Üçüncü adımda başlık ve açıklama yazdığımız pencere çıkıyor karşımıza. İşte işin en tatlı kısmı da burada başlıyor. Başlık kısmına “Linki görmek için tıkla” ya da benzeri bir şey yazıyorsunuz. Dilerseniz emojileri kullanarak “aşağı yön” gösteren bir icon da ekleyebilirsiniz.

Açıklama kısmına ise link vermek istediğiniz yerin linkini yazıyorsunuz. Örneğin; Youtube kanalınız var ve ekleyeceğiniz bu hikayede insanları kanalınıza yönlendirmek istiyorsunuz. O zaman açıklama kısmına Youtube kanalınızın linkini yazacaksınız. Ardından IGTV videonuzu paylaşıyorsunuz…

10 Bin Takipçiniz Olmadan Instagram Hikayenize Link Ekleyin

Dördüncü adım:

IGTV’ye videonuzu paylaştınız. Sıra geldi hikayeler kısmına… Hikayeler bölümünü açıyorsunuz ve klasik “ekranı yukarı kaydır!”lı mesajınızı veriyorsunuz. Dilerseniz video yerine yazı da kullanabilirsiniz. Daha sonra yukarıda bulunan zincir simgesine tıklıyorsunuz. Bir diğer adıyla “bağlantı ekle”… Bağlantı ekle simgesine tıklayınca karşınıza son eklemiş olduğunuz IGTV videonuz çıkacak.

Heh gördünüz mü? Tamam, o videoya tıklıyorsunuz. Yani bu demek oluyor ki, IGTV’deki videoyu bağlantı olarak eklediniz. İşte bu kadar! Yukarı kaydırmalı hikayeniz hazır!

Güle güle kullanın, eğer bu haberimizi yararlı bulduysanız paylaş butonumuzu da kullanmayı unutmayın!

Instagram Story Hileleri Ve İpuçları Çok İşinize Yarayacak!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu