Tiyatro

10. Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali 17 Mayıs Tarihinde Başlıyor!

10. Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali 17 Mayıs 2019 Cuma günü başlıyor! Dünya’nın çeşitli ülkelerinden de katılımın gerçekleşeceği uluslararası festival Aspendos’ta başlayacak.

10. Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali 17 Mayıs Tarihinde Başlıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünce düzenlenen ve uluslararası nitelik taşıyan tiyatro festivali bu sene Aspendos’ta açılışını yapacak. Ülkemizde gerçekleşecek olan ve dünyanın en seçkin tiyatrolarını Antalya’da ağırlamamıza yardımcı olacak festival, 17 Mayıs’ta başlayacak olan bu serüven 10 gün boyunca devam edecek ve 27 Mayıs 2019 tarihine kadar devam edecek.

Antalya Devlet Tiyatrosunun ev sahipliğinde

Antalya Devlet Tiyatrosunun ev sahipliğinde düzenlenen festival şimdiye kadar 48 adet yabancı, 35 adette yerli tiyatro grubunu 100 binin üzerinde seyirci ile buluşturdu. Bu yıl festivale İspanya, Gürcistan, Fransa, Brezilya ve İngiltere’den tiyatro sanatçıları da katılacak.

Açılışı Aspendos’ta yapılacak olan tiyatro festivaline İzmir, İstanbul, Bursa, Ankara ve Diyarbakır Devlet Tiyatrolarında kapalı gişe oynamış oyunlar sahnelenecek. Aynı zamanda katılımcılar ve sanatseverler, oyunculuk süreci ile tiyatro süreci arasında ufak bir yolculuğa çıkacak.

Türkiye için mükemmel bir tanıtım

Bu yıl 10.su düzenlenecek olan ve Türkiye’nin sanatsal dokusunu tüm dünyaya tanıtmayı hedefleyen festivalde sahnelenecek ilk eser Aspendos’ta saat 21.00’de başlayacak olan Haldun Dormen’in kaleme aldığı “Kantocu” oyunu.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Aspendos 2019 Yılının ‘Kültür Şehri’ Seçildi

Aspendos’ta yapılacak açılış sonrası…

2019 yılının, Antalya Valiliği tarafından “Aspendos Yılı” seçilmesinin ardından, festivalin açılışının burada yapılacağının duyurulması hem tiyatroseverleri hem de Antalyalıları sevindirdi. 17 Mayıs Cuma günü açılışı Aspendos’ta yapılacak olan festival, Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde devam edecek. Uluslararası Tiyatro Festivali’nin programı ise şu şekilde;

2019 Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali
2019 Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu